Vă rog păstraţi discuţia la un ton cât se poate de civilizat

Forum

Date: 03.05.2012

By: DMT

Subject: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Daca raspundem cu intrebari la intrebari...

Ce bine a facut Alianta D.A. si apoi doar P.N.L. pentru comuna Galbinasi? De vreo 3 mesaje intreb si eu ce A FACUT PAVEL MIHAI IN 4 ANI ca primar. Raspunde cineva sau S.F.-urile sunt la alt etaj?

Ca sa raspund totusi, dintr-o politete de 7 ani, iata un raspuns: P.S.D. a sprijinit Guvernul Tariceanu, votandu-i legile in Parlament, in opozitie fiind, fara a avea insa vreun portofoliu ministerial, atunci cand Basescu si P.D.L. le-au retras sprijinul liberalilor, adica vreo 3 ani din 4.

N-o mai da in diverse, pentru ca se pot identifica si tratata individual.

Date: 03.05.2012

By: vali

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Ma bucur enorm ca in comuna au venit oameni precum DMT. Nici eu nu sunt de aici de fel dar am venit in aceasta comuna in urma cu multi ani si in perioada fostului primar (ingrijitorul de animale sau bucatarul) cum ii spun unii s a vazut ceva in comuna asta insusi faptul ca a facut ceva in viata asta si ca sa descurcat. Dar daca tot am ajuns la studii hai sa vedem: actualul primar este la baza instalator si daca nu era tata 'perceptor' la primarie nu pupa post aici, celalat contracandidat 'casierul' a facut o facultate de sport si aia la fara frecventa drept dovada nu a reusit sa intre pe un post de profesor de sport de ce oare? si nici el nu ajungea in primarie daca nu era dl. consilier Cristea Ion adica taticu care ba a fost cu fostul primar ba cu actualul primar adica unde a fost mai bine cum crezi tu ca a facut acea casa la Bentu.
DMT TINE-O TOT ASA CA ESTI TARE FRATE, IAR SCHITA DE PE HOMEPAGE ESTE SENZATIONALA, DE MULT NU AM MAI RAS CU ASA FOC.

Date: 03.05.2012

By: DMT

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Instalator? Asa ceva!!!! :)

Ma bucur si eu sa vad ca unii oameni inteleg sa poarte o discutie pe baza de argumente, fapte, documente. Din punctul meu de vedere si analfabet sa fie, dar daca stie si poate sa o faca pe primarul, eu il votez.

Dupa startul oficial al campaniei am sa ma decid cu cine votez, daca si ceilalti candidati inteleg sa-si prezinte planurile de viitor. Sper doar sa nu copieze unul de altul!

P.S. Am si eu un fix. STIE CINEVA CE REALIZARI A AVUT PAVEL MIHAI IN CEI 4 ANI DE MANDAT? Dam bani la ghicitoare sa ne citeasca trecutul sau...?

Date: 03.05.2012

By: vali

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Sunt de acord cu tine ca nu neaparat scoala conteaza pentru ca sunt si oameni fara scoala dar buni manageri, iar dl dragomir a dovedit o.
M-ai pus pe ginduri cu 'fixul' tau si incerc sa iti raspund si desi nu iti vine sa crezi am nevoie si sa enumar,
1. A REUSIT SA FACA O PARTE DIN ANGAJATI SA PLECE DE BUNA VOIE PE ALTI IA DAT PUR SI SIMPLU AFARA defapt inafara de sotia multilateral dezvoltata au mai ramas doar cei care nu au avut incotro sau unde sa se duca.
2. A inaugurat alimentarea cu apa la 1 luna dupa ce a fost ales primar fara a avea decenta sa il invite si pe fostul primar care da fapt se zbatuse pentru a obtine finantare guvernamentala.(mentionez ca dl Pavel a fost viceprimar timp de 8 ani si nu a avut nici o implicare in aceasta investitie pentru ca era ocupat cu campania electorala care a tinut 8 ani pana a reusit.
3.A reabilitat caminul de la Bentu si scoala de la Galbinasi dar in ultimul an de mandat de ce nu a reusit in primul hai din al doilea;
4 A impartit la unii cozonal la altii vin , de se apropie alegerile si este darnic ca in ceilalti 4 ani din urma ne cam uitase;
5 A cheltuit bani pe conbustibil pentru loganul primariei plimbandu l prin comuna cu statia pe el urland pe ulite ca la circ;

Date: 03.05.2012

By: vali

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

DMT sa stii ca am sa fac eforturi de gindire sa imi mai aduc aminte din realizarile glorioase si o sa ti le comunic ca acum altceva nu imi vine in minte si asa faptul ca a realizat 5 obiective pentru d lui este f mult si deja cred ca este obosit.
Inca o data iti spun ca ma bucur ca o sa te avem cetatean al comunei si o spun pur fara sa te complimentez, dar faptul ca tu esti venit nou in comuna si incerci sa cauti argumente pentru a vota pe cineva este mare lucru.
Sa stii ca nu te indemn sa votezi cu nimeni ca pina la urma tu votezi cu cel care te va convinge sau al carui program ti se va parea mai viabil. Dar nu imi place cand vad pe cate unii care in necunostinta de cauza se trezesc sa spuna gogomanii pentru ca din cauza asta am pierdut mult.
Cred ca am sa incerc sa iti fac o lisata cu ce sa pierdut nemaifiind continuat de pe vremea fostului primar si iti dau doar un exemplu drumul care se asfalteaza era in plan sa se asfalteze in timpul mandatului fostului primar insa acesta a zis ca fara canalizare el inca nu asfalteaza ceea ce pare si logic, de ce sa irosim 9 miliarde de lei, era intocmit chiar si un proiect integrat canalizare si asfaltare insa se astepta finalizarea sistemului de alimentare cu apa, proiectul a ramas facut si ce crezi ca sa intamplat cu el a ramas intr un dulap probabil daca nu o fi prin arhiva primariei pentru ca nu era poate interesant.
In incheiere ca sa mai punctez inca ceva la reusite si in incercarea umila sa ma revansez oarecum fata de tine in ceea ce priveste schita ta o sa iti spun ca si-a luat dl primar laptop pe la inceputul mandatului, mergand mindru nevoie mare pe camp cu el ca sa le arate oamenilor pe laptop masuratori , ca am uita sa mentionez ii chemase pe bietii tarani( in sensu corect si bun al cuvantului) ca sa le masoare locurile si ce sa vezi ajuns in capul locurilor a scos vinjos laptopul la descchis si a exclamat mihnit AM UITAT MOUSE-UL LA BIROU. Si asa s-au intors bietii oameni inapoi acasa , masuratorile ramanand pe alta data eventual atunci cand dl primar va invata ca laptopul se poate folosi si fara minunatul 'SORICEL'. Intamplarea este reala ea fiind povestita de catre unul dintre acei 'tarani" chemati pe camp.

Date: 04.05.2012

By: Admin

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Foarte tare povestea cu "ŞORICELUL". Nu ştiam de ea.

Date: 04.05.2012

By: americiu

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Exagerari de campanie.... laptopul se poate folosi si fara soricel.

Date: 04.05.2012

By: VALI

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

PAI TOCMAI ASTA ERA IDEA.

Date: 05.05.2012

By: Mihai

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Cred ca este invidios Dragomir ca si-a luat primaru laptop.Dar el de ce nu si-a luat???Pentru ca omu este bucatar si se incurca in butoane sau analfabet.Daca atat poate omu,degeaba va chinuiti voi sa-l ridicati in slavi ca nu merge,nu iese.Asa ca:Las-o ba ca merge asa!

Date: 05.05.2012

By: Mihai

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Punct de vedere

Dragomir nu a fost in stare in 12 ani de mandat sa faca Caminul Cultural din Bentu si Scoala Generala din Galbinasi.Cred ca ti se trage de la vinul despre care vorbesti.Acum e bine unde sta masina de la primarie,cand era Dragomir primar statea la el in curte 24 de ore din 24 de ore.Mai bine taceai din gura ca aduci aminte la lume iar.Vorbesti fara sa gandesti.A tinut 8 ani de zile campania,dar de ce? pentru ca Dragomir a furat alegerile de cand a iesit primar prima oara si pana cand a picat.Asta e hotu,mafiotu,nemernicu.

Items: 5591 - 5600 of 5738
<< 558 | 559 | 560 | 561 | 562 >>

New comment

Regulament

Administratorul forumului nu își asumă responsabilitatea pentru conținutul nici unui subiect, comentariu, mesaj sau nume de utilizator. Autorii subiectelor, comentariilor, mesajelor își asumă întreaga responsabilitate.

- Nu se admite folosirea limbajului vulgar, obscen, sau ironic-ofensator.
- Nu este permis atacul la persoană. Nu se admite nici un fel de comportament rasist, extremist sau discriminator în ceea ce privește religia, sexul sau convingerile politice.

- Administratorul (Admin) este persoana care deține acest forum și se ocupă de partea sa tehnică și administrativă dar și de moderarea forumului.
- Administratorul are drepturi nelimitate în gestionarea forumului, poate lua orice masură fără preaviz și nu răspunde în fata utilizatorilor pentru acțiunile sale.
- Administratorul nu are obligația de a răspunde la intrebări pe forum, vă puteți adresa lui prin formularul de "Contact". Orice subiect adresat adminului pe forum va fi șters.

- Nu se acceptă mesaje care nu sunt scrise corect (în română). Se doreşte promovarea unui limbaj cât mai corect şi uşor de înţeles. Desigur, se acceptă şi greşeli, în limitele bunului simţ. În plus, atenţia (dovedită prin corectitudinea mesajelor) denotă respect pentru ceilalţi membri ai forumului. Semnele de punctuaţie lipsă sau puse incorect sunt greşeli !

- Abrevierile gen "ms" ,"k", "bv", "imd" şi cuvintele scrise în stilul "nijte", "akuma", "aks" sunt considerate greşeli şi nu vor fi tolerate.